Snapchat OSK PIERO
Instagram OSK PIERO
Facebook OSK PIERO
Piero OSK
Piero OSK
Piero OSK
Piero OSK
Piero OSK
Numer PKK

NUMER PKK

Profil Kandydata na Kierowcę to tak zwany numer PKK. Numer nadawany jest zainteresowanej osobie na podstawie badań lekarskich w Wydziale Komunikacji zgodnym z miejscem zameldowania. Zgodnie z nowymi przepisami, które weszły w życie dnia 19 stycznia 2013 r. kursant przed rozpoczęciem kursu jest zobowiązany uzyskać numer PKK. Profil Kandydata na Kierowcę jest wydawany inny do każdej kategorii.  


W celu zdobycia tego numeru należy udać się do właściwego dla Twojego miejsca zameldowania, urzędu i w wydziale komunikacji złożyć następujące dokumenty:

  • dowód osobisty lub paszport - dla stwierdzenia tożsamości;
  • zgodę rodziców/opiekunów w przypadku gdy jeszcze nie osiągnąłeś pełnoletności;
  • wypełniony wniosek o wydanie prawa jazdy (powinieneś otrzymać go w urzędzie);
  • orzeczenie lekarskie;
  • orzeczenie psychologiczne wymagane przy kategorii C1, C, C1+E, C+E, D1, D, D1+E, D+E;
  •  kolorową fotografię o wymiarach 35 × 45 mm, wykonaną na jednolitym jasnym tle, mającą dobrą ostrość oraz odwzorowującą, naturalny kolor skóry, obejmującą wizerunek od wierzchołka głowy do górnej części barków, tak aby twarz zajmowała 70–80% fotografii, pokazującą wyraźnie oczy, zwłaszcza źrenice, i przedstawiającą osobę w pozycji frontalnej, bez nakrycia głowy i okularów z ciemnymi szkłami, patrzącą na wprost z otwartymi oczami nieprzesłoniętymi włosami, z naturalnym wyrazem twarzy i zamkniętymi ustami; fotografia powinna być wykonana nie wcześniej niż 6 miesięcy przed dniem złożenia wniosku;

 

Więcej informacji na temat wymaganego zdjęcia znajdą państwo w Rozporządzeniu z dnia 24 lutego 2016 w sprawie wydawania dokumentów stwierdzających uprawnienia do kierowania pojazdami (Dz. U. 2016, poz. 231)


Nowości i promocje (zobacz więcej)
Opinie kursantów 2020-08-25 15:02:27

CIESZĄ NAS TAKIE MIŁE SŁOWA, DZIĘKUJEMY :)

Jestem zadowolony. Brałem jazdy doszkalające na kat. "C". Plac manewrowy zadbany, równy, wszystkie linie widoczne. Nikt mi tak prosto nie wytłumaczył placu manewrowego jak inst. Tomek. Polecam OSK Piero!

Po latach od kursu wykupiłem jedynie 2h jazd doszkalających z Panem Grzegorzem S. i to wystarczyło żeby zdać na Odlewniczej. Pan Grzegorz to instruktor idealny - duża wiedza i umiejętność jej przekazania kursantowi a dodatkowo sympatyczna atmosfera i wysoka kultura osobista. Polecam w 100%!!

Bardzo polecam szkołę jazdy Piero. Wykłady prowadzone są przez kompetentnego wykłądowcę . Szczególnie polecam Pana Mariusz, który profesjonalnie prowadzi kurs praktyczny. Kategoria zdobyta za pierwszym razem.

Bardzo elastyczny ośrodek nauki jazdy, w którym z kursantem panują relacje partnerskie. Instruktorzy są bardzo przyjaźnie nastawieni do kursantów, a wykłady czy jazdy są w luźnej atmosferze z poczuciem humoru. Nie wyklucza to profestonalizmu, który w wielu sytuacjach jest potrzebny i w wykonaniu OSK Piero na najwyższym poziomie.

Serdecznie polecam, dla osoby która nigdy wcześniej nie siedziała za kierownicą, zaczynała od kompletnego zera, dzięki wspaniałym instruktorom, Wojciechowi i Arturowi, którzy wykazali się nadludzką cierpliwością, zartem, jak i ciętą ripostą, spowodowali, że najnormalniej w świecie polubiłam jazdę autem. Druga rzecz bardzo istotna, to Dziewczyny z biura, bardzo ale to bardzo miłe i pomocne.

Zgłosiłem się do OSK PIERO, na jazdy doszkalające . Od pierwszych zajęć z Panem Wojtkiem pożałowałem, że nie realizowałem u nich całego kursu.  Naprawdę tylko dzięki tej szkole zdałam. Pan Wojtek wskazał cenne uwagi, pokazał nowe trasy, którymi dotąd nie jeździłam. Doskonałe podejście dydaktyczne. Naprawdę jeśli ktoś zastanawia się nad kursem. Oto wybór!