Snapchat OSK PIERO
Instagram OSK PIERO
Facebook OSK PIERO
Piero OSK
Piero OSK
Piero OSK
Piero OSK
Piero OSK
Piero OSK
Piero OSK
Numer PKK

NUMER PKK

Profil Kandydata na Kierowcę to tak zwany numer PKK. Numer nadawany jest zainteresowanej osobie na podstawie badań lekarskich w Wydziale Komunikacji zgodnym z miejscem zameldowania. Zgodnie z nowymi przepisami, które weszły w życie dnia 19 stycznia 2013 r. kursant przed rozpoczęciem kursu jest zobowiązany uzyskać numer PKK. Profil Kandydata na Kierowcę jest wydawany inny do każdej kategorii.  


W celu zdobycia tego numeru należy udać się do właściwego dla Twojego miejsca zameldowania, urzędu i w wydziale komunikacji złożyć następujące dokumenty:

  • dowód osobisty lub paszport - dla stwierdzenia tożsamości;
  • zgodę rodziców/opiekunów w przypadku gdy jeszcze nie osiągnąłeś pełnoletności;
  • wypełniony wniosek o wydanie prawa jazdy (powinieneś otrzymać go w urzędzie);
  • orzeczenie lekarskie;
  • orzeczenie psychologiczne wymagane przy kategorii C1, C, C1+E, C+E, D1, D, D1+E, D+E;
  •  kolorową fotografię o wymiarach 35 × 45 mm, wykonaną na jednolitym jasnym tle, mającą dobrą ostrość oraz odwzorowującą, naturalny kolor skóry, obejmującą wizerunek od wierzchołka głowy do górnej części barków, tak aby twarz zajmowała 70–80% fotografii, pokazującą wyraźnie oczy, zwłaszcza źrenice, i przedstawiającą osobę w pozycji frontalnej, bez nakrycia głowy i okularów z ciemnymi szkłami, patrzącą na wprost z otwartymi oczami nieprzesłoniętymi włosami, z naturalnym wyrazem twarzy i zamkniętymi ustami; fotografia powinna być wykonana nie wcześniej niż 6 miesięcy przed dniem złożenia wniosku;

 

Więcej informacji na temat wymaganego zdjęcia znajdą państwo w Rozporządzeniu z dnia 24 lutego 2016 w sprawie wydawania dokumentów stwierdzających uprawnienia do kierowania pojazdami (Dz. U. 2016, poz. 231)


Nowości i promocje (zobacz więcej)
Zmiana godzin pracy biura 2020-07-09 12:32:08

Zmiana godzin pracy biura,

Informujemy, że od 20 lipca 2020r. biuro przy ul. Bazyliańskiej 20 będzie czynne w godzinach 8:00 - 18:00.